Kupno nowego mieszkania lub ukończenie budowy domu to szczęśliwa chwila, którą należy odpowiednio uczcić. Wybierając prezent na parapetówkę warto najpierw wybadać, czego mogą potrzebować obdarowane osoby, bądź też dowiedzieć się czegoś o nowym mieszkaniu, przykładowo w jakim stylu jest urządzony, albo jakie kolory w nim dominują. To powinno Cię zainspirować podczas zakupów i wyboru prezentu. Jaki prezent na parapetówkę jest najlepszy? Tutaj znajdziesz kilka inspiracji i pomysłów, jakiego typu podarunki sprawdzą się najlepiej.

 

Prezent praktyczny

 

Najczęstszym wyborem przy kupowaniu prezentu na parapetówkę są różnego rodzaju praktyczne drobiazgi, które zawsze się przydadzą w mieszkaniu. Kubki na poranną kawę albo zestaw kieliszków przysłużą się w każdym domu. Dobrym pomysłem są też inne dodatki, które są przydatne, ale nigdy nie są priorytetem podczas zakupów i odkłada się ich nabycie “na kiedy indziej”. Elegancka patera na ciasta lub spieniacz do mleka z pewnością ucieszą każdego. Przybory do kuchni, jak zestawy sztućców lub akcesoria do gotowania i pieczenia również znajdą swoje zastosowanie w nowym mieszkaniu.

 

Zabawne prezenty na parapetówkę

 

Jeśli gospodarz świętujący nowe mieszkanie ma poczucie humoru, kup mu nietuzinkowy prezent. Odpowiednio dobrany zabawny drobiazg z pewnością wywoła uśmiech na twarzy. Popularna imprezowa ruletka z kieliszków ubarwi niejedno spotkanie towarzyskie i umili czas na każdej imprezie. Pozostając przy temacie alkoholu, możesz wybrać intrygujący stojak na wino o ciekawym kształcie, przykładowo wyglądający jak łańcuch wiszący w powietrzu. W ramach uzupełnienia do drinków możesz zakupić foremki na lód w nietypowych kształtach lub specjalne kostki “lodu” wykonane z minerału bądź kamienia, które nie rozpuszczają się w napoju. Innym pomysłem mogą być zabawne poduszki z ciekawymi powłoczkami albo fartuch ze śmiesznym nadrukiem.

 

Wyposażenie domu

 

Jeśli w ramach prezentu chcesz kupić coś większego, koniecznie zapytaj wcześniej, czy obdarowany nie posiada już podobnego przedmiotu. Robot kuchenny jako prezent na parapetówkę zdaje się być obecnie oklepany, ale kto wie? Może właśnie tego potrzebuje nowy dom. Jeśli wiesz, jak wygląda nowe mieszkanie, możesz kupić domownikom zegar ścienny pasujący do wystroju albo lampkę nocną do sypialni. Możesz zdecydować się na bardziej niecodzienne wyposażenie domu, przykładowo zestaw do fondue. Popularne są stalowe wieszaki na klucze i inne drobiazgi, jak również wycieraczki lub lustra w eleganckich ramach.

 

Dekoracje

 

Dekoracje są prostym i efektywnym sposobem, aby uczynić dom bardziej przytulnym i swojskim. Postawiony w pokoju wazon z kwiatami nadaje mu zupełnie innego charakteru. Kupując dekoracje jako prezent na parapetówkę postaraj się wypytać domowników, jakie kolory dominują w wystroju ich mieszkania i wybierz coś pasującego. Kolorowe świeczki zapachowe lub obrazki na ścianę nadadzą pokojowi uroku. Możesz wraz z innymi zaproszonymi gośćmi przygotować wyjątkowy kolaż waszych wspólnych zdjęć i oprawić je w ciekawe ramki na zdjęcia.

 

Filmy, książki, gry

 

Parapetówka jest urządzana, aby świętować nowe mieszkanie. Warto więc się zatroszczyć, żeby gospodarze miło spędzali w nim czas. Zapytaj znajomych, jakiego typu gatunki lubi gospodarz parapetówki, o ile już tego nie wiesz. Dobra książka uzupełni domową biblioteczkę i umili wieczory domownikom.  Podobnie filmy DVD lub Blueray będą świetnym pomysłem na spędzenie paru godzin. Jeśli domownicy lubią gry planszowe i towarzyskie, postaraj się przejrzeć ich kolekcję i kup im nowy tytuł. Takie prezenty pozwolą szybko zadomowić się w nowym mieszkaniu i dostarczą wiele radości.