Czy e-sprzedaż to kierunek dla każdego przedsiębiorstwa?

Jeśli wciąż nie jesteś pewien, czy e-sprzedaż jest konieczna przy Twojej działalności, powinieneś zastanowić się, jak myśli i działa współczesny klient. Osoby zainteresowane kupnem towaru bądź usługi najczęściej w pierwszej kolejności sprawdzają i porównują ceny w internecie. Jest to dla nich najszybszy sposób na zorientowanie się w poziomie cen rynkowych.. Nawet jeśli zamierzają dokonać zakupu osobiście, w sklepie fizycznym, wolą najpierw porównać ceny przez internet, chociażby aby sprawdzić, który sklep oferuje najkorzystniejszą ofertę.

Najpopularniejszym sposobem na porównanie ofert są platformy handlowe, które prezentują oferty kilku różnych sklepów. Poprzez zintegrowanie wielu sprzedawców w jednym miejscu klienci mogą szybko sprawdzić i kupić to, co ich interesuje. Platforma www.win2.pl własnie to oferuje. Jest to korzystne zarówno dla kupującego, jak i sprzedawcy, który może łatwo śledzić poczynania konkurencji i odpowiednio dostosowywać swoją ofertę. Zatroszcz się o swój biznes już dzisiaj i wykorzystaj e-sprzedaż, aby wybić się przed konkurencję.

Jeśli już korzystasz z dobrodziejstw internetu, Win2 pomoże Ci rozszerzyć działalność i dotrzeć do jeszcze większej liczby klientów. Możesz zintegrować konto na naszym serwisie ze swoim e-sklepem, znacznie ułatwiając proces wystawiania produktów.

E-sprzedaż nie tylko dla wybranych

Obecnie nie trzeba już być doświadczonym handlowcem, aby rozpocząć własna przygodę ze sprzedażą internetową. Każdy przedsiębiorca, zarówno weteran branży, jak i stawiający pierwsze kroki w biznesie, może mieć problemy ze zdecydowaniem co dalej, zastanawiać się, od czego zacząć. Wielu z nas w dzisiejszych czasach szuka pomysłu na biznes. W końcu decyduje się na handel internetowy, czyli e-sprzedaż. Sprzedaż internetowa jest obecnie prosta i korzystna dla przedsiębiorstwa. Masz pomysł, ale nie wiesz jak go zrealizować? Chcesz rozszerzyć działalność na sieć internetową? Teraz to nic prostszego.

Jednak to, z czym każdy przedsiębiorca musi się liczyć, to swoje możliwości. Nie da się zrobić dobrego biznesu bez ogromnych nakładów pracy, czasu i ludzi. Sprzedaż internetowa, jak większość biznesów, może przynosić zyski lub być tylko dodatkowym przychodem, ale zawsze będzie się łączyła wysiłkiem włożonym w tego poprawne funkcjonowanie. Jeśli czujesz się na siłach, wiesz co chcesz robić, masz do tego zapał, ludz, czas, no i oczywiście - produkty, to powinieneś już teraz zacząć swoją e-sprzedaż. Nie ma sensu zwlekać. Klienci mogą czekać właśnie na Ciebie. Jeśli tylko masz im coś do zaoferowania, nie czekaj, tylko zostań Sprzedawcą!

Chcesz już teraz rozpocząć swoją e-sprzedaż? Nic prostszego! Wystarczy zalogować się na portalu sprzedaży internetowej Win2.pl.

Za dużo towarów do wystawienia?

E-sprzedaż ma wiele zalet i bardzo pomaga w rozwoju przedsiębiorstwa oraz zwiększeniu przychodów. Jednak zaczynając przygodę z e-sprzedażą trzeba mieć na uwadze, że pierwsze kroki nie zawsze są bezproblemowe. Otwarcie nowego sklepu internetowego bądź konta na portalu handlowym wiąże się z koniecznością zamieszczenia oferty na stronie, co przy dużych sklepach może się okazać zadaniem karkołomnym i czasochłonnym. Aby ułatwić Ci ten proces, Win2 oferuje Ci aż trzy metody wystawiania produktów. Wybierz jedną z nich w zależności od swoich potrzeb:

A) metoda ręczna - idealne rozwiązanie dla osób z małą ilością towarów, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w dziedzinie sprzedaży internetowej. Indywidualnie dodaj każdy produkt, w ramach pomocy możesz posiłkować się przygotowanym przez nas manualem

B) metoda półautomatyczna – w ramach tej metody musisz wgrać plik CSV ze swoimi produktami na nasz serwer. Wprowadzenie zmian będzie wiązało się z potrzebą wgrania zaktualizowanego pliku. Jeśli nie posiadasz pliku CSV możesz go łatwo stworzyć na stronie www.twojeprodukty.win2.pl. W tym celu po rejestracji na stronie ładujesz katalog ze zdjęciami produktów spakowany do formatu .zip według schematu:

Katalog_główny

Katalog_produktu_1 > zdjęcia produktu 1

Katalog_produktu_2 > zdjęcia produktu 2

Katalog_produktu_3 > zdjęcia produktu 3

Następnie wybierasz opcję „Opisz nowe produkty” i uzupełniasz informacje o poszczególnych towarach (nazwa, cena, itp.). Tak wygenerowaną ofertę możesz dowolnie modyfikować, a następnie utworzyć z niej plik CSV. Pobrany plik możesz później edytować według potrzeb używając odpowiedniego programu, przykładowo Excela. Gotowy plik możesz wgrać na win2.pl.

C) metoda automatyczna - jeśli umieściłeś w sieci plik .XML bądź .CSV w którym masz zapisaną swoją ofertę, możesz go użyć do zamieszczenia swoich produktów na Win2. Wystarczy, że w zakładce “Dodaj produkt” podasz adres strony internetowej, gdzie zamieszczony jest ten plik. Resztą zajmiemy się my i wystawimy Twoje produkty z pliku na naszym serwerze. Będziesz mógł później edytować oryginalny plik - my będziemy go regularnie pobierać i aktualizować wszelkie wprowadzone zmiany.

Jak promować swoją sprzedaż w internecie?

Razem z rozwojem sprzedaży internetowej, prężnie rozwija się promocja i reklama takiej działalności. nie wystarczy już wystawić swojego produktu na wielu portalach, ponieważ podobne mogą być wystawione przez wielu innych sprzedawców. Teraz musisz zadbać o siłę przebicia swoich towarów. Niezależnie od tego, co wystawiasz - nowe czy używane, małe czy duże - Twoja oferta musi się wyróżniać. Jak sprawić, aby Twoja oferta była dla Klientów bardziej atrakcyjna od konkurencji? Mamy dla Ciebie parę rad.

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na sprzedaż jest sama oferta, czyli opis wystawionego produktu. Marketing internetowy nie opiera się na wielkich bilbordach czy spotach w najlepszym czasie reklamowym (chociaż na pewno to nie szkodzi ;) ). Dla Klienta poszukującego produktu w internecie ważne będzie, jak szybko znajdzie interesującą go propozycję. Co może pomóc Twojej ofercie mieć wysokie wyniki w wyszukiwarce?

Musisz pamiętać o kilku rzeczach:

- Twojej opisy muszą być unikalne i prawdziwe - nie posługuj się opisami wyszukanymi w internecie, stwórz własne lub zleć to profesjonalistom

- Staraj się parokrotnie użyć nazwy towaru w opisie

- Pisząc opis staraj się, aby nie był krótszy niż 1000 znaków - pozwoli Ci to na zawarcie interesujących treści

- Wytłuść informacje, które mogą być szczególnie interesujące dla Klientów

- Zamieszczaj zdjęcia tylko wysokiej jakości, najlepiej w paru ujęciach, z różnych perspektyw - pomoże Ci to lepiej zaprezentować produkt

- Nie wrzucaj wszystkich informacji w nazwie produktu - wcale nie sprawia to, że oferta jest bardziej przejrzysta, a dla wyszukiwarki zbyt długa nazwa może być kłopotliwa

Jeśli już mamy atrakcyjna ofertę, co zrobić z nią dalej? Jak i gdzie promować swoją sprzedaż w internecie? Jak już było wspomniane, marketing w internecie rozwija się równie szybko co handel. Dlatego specjalnie dla Ciebie zebraliśmy parę propozycji promocji w internecie.

Będąc Sprzedawcą na Win2.pl, możesz skorzystać z paru opcji:

- możesz wykorzystać oferowane przez nas możliwości promocjimożesz samemu wypromować swoje konto Win2.pl za pomocą Google Adwords

a) podświetlenie Twojego produktu

b) dodanie produktu do Listy Produktów Promowanych

c) wysyłać mailing do Klientów za pośrednictwem Win2.pl

d) dołączyć do newslettera, który jest systematycznie przygotowywany dla naszych Klientów

e) dodaj Twoje produkty do naszych ogłoszeń na Facebook’u

f) reklamuj Twoje produkty na banerach reklamowych Win2.pl

- zamieszczać ogłoszenia na innych portalach internetowych - możesz wysłac z Win2.pl produkty na konto Allegro

- polub Twoje produkty na Win2.pl i dodaj je na swój profil na Facebook’u

- wysyłać mailing do Twoich Klientów - my możemy Ci pomóc w jego przygotowaniu i wysyłaniu

Jak widać masz wiele możliwości promowania Twoich produktów w internecie. Wszystkie są skuteczne i dlatego warto, abyś Ty także z nich skorzystał. Pomoże Ci to w pozyskaniu Klientów, zainteresowaniu ich Twoją ofertą oraz, tym samym, w osiągnięciu zysków z e-sprzedaży.

Jak ograniczyć koszty sprzedaży?

E-sprzedaż jest jednym z najlepszych sposobów na powiększenie zysków, więc serwisy handlowe, na których możesz wystawiać produkty, również chcą na tym zarobić. Przyjmuje to różne formy - na jednych sama rejestracja jest płatna, inne wymagają płatności, aby wystawić produkty bądź też pobierają wysoką prowizję od sprzedanych towarów. W zamian za to pomagają w lepszej promocji produktu poprzez reklamy oraz korzystne pozycjonowanie w wyszukiwarce. Co możesz zrobić, aby zarobić, nie przepłacając? Win2 ma dla Ciebie korzystne rozwiązanie.

Zamiast zamieszczać całą swoja ofertę na płatnym serwisie, najbardziej opłacalną strategią jest wystawienie produktów najpopularniejszych, które mają pewność się sprzedać. Wtedy pełną ofertę możesz wystawić na Win2, gdzie wystawianie produktów jest darmowe - dzięki temu możesz zaoferować towary w lepszych cenach. Podczas kontaktu z klientem z płatnego serwisu wystarczy go poinformować o możliwości zobaczenia pełnej oferty na twoim sklepie na Win2 - zwiększy to ruch i płynące ze sprzedaży przychody.

Ta strategia pomoże Ci zmaksymalizować Twoje zyski przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów związanych z wystawianiem towarów.

W Win2 Twój sukces jest dla nas najważniejszy.